Frontpage

Rólunk

50 éve a számítógép-tudomány szolgálatában.

Hírek

Hírek

Tízféle programmal, köztük drónparádéval, autonóm szárazföldi járművel, interaktív blokklánc-szimulációval, robotokkal, öregedésórákkal, csecsemőmonitorozással, hardvertörténeti kiállítással várta látogatóit a HUN-REN SZTAKI a 2023. szeptember 29-én (pénteken) rendezett Kutatók Éjszakáján.
Váncza József, a HUN-REN SZTAKI Mérnöki és Üzleti Intelligencia Kutatólaboratóriumának vezetője a digitális iker technológia ipari alkalmazásáról tartott telt házas előadást az additív gyártás (avagy 3D-nyomtatás) huszonötéves magyar sikertörténetéről szóló gálakonferencián.
Hatvany József az MTA KKCS Cambridge-ben diplomázott munkatársa volt, mikor megalakult a SZTAKI. Munkássága az egyetemes tudományos életre is nagy hatással volt, a számítógéppel segített tervezés (CAD) úttörőjének számított.
Szeptember 12-én és 13-án az Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratóriumának (ARNL) és a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium (MILAB) kutatói bemutatkozó és kapcsolatépítő rendezvényen vettek részt. A rendezvény kiváló lehetőséget biztosított számukra, valamint a SAAB és az Ericsson további tudományos partnerei számára, hogy bemutatkozzanak az említett vállalatoknak, és szakmai kapcsolatokat alakítsanak ki velük. SAAB aktívan vizsgálja a magyarországi kutatási együttműködések kialakításának lehetőségeit.
Az Eurosensors Nemzetközi Konferenciát idén 35. alkalommal rendezték meg az olaszországi Lecce-ében, melynek helyszíne jövőre Debrecen lesz. A konferencián a HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (SZTAKI), a HUN-REN Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet (MFA) és az ELTE Informatika Karegyüttműködésében készült posztert a konferencia legjobbjai közé választották. A díjazott kutatási eredmények az autógumiba épített erőmérő szenzorok járműirányítási alkalmazásaihoz és az intelligens kerekek fejlesztéséhez kapcsolódnak.
2023. szeptember 19-én, kedden sikeres Innovációs Napot tartott a HUN-REN SZTAKI által koordinált Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium (ARNL). A szakmai napon a HUN-REN SZTAKI mellett a másik két konzorciumi partner, a Széchenyi Egyetem és a BME kutatói is bemutatták megoldásaikat. Az Innovációs Napon a kutatóhelyek és egyetemek mellett az ipar képviselői is részt vettek.
A döntéselmélet gyakran használt eszköze a páros összehasonlítás. Az így adódó páros összehasonlítás mátrixok egyik legnépszerűbb súlyozási módszere a mátrix domináns jobboldali sajátvektorának használatán alapul. Ez azonban nem feltétlenül egyezik meg az azonos érveléssel kapható (inverz) baloldali sajátvektorral. Csató László, a Mérnöki és Üzleti Intelligencia Kutatólaboratórium Operációkutatás és Döntési Rendszerek Kutatócsoport tudományos munkatársa számítógépes szimuláció segítségével hasonlította össze e két megközelítést az összehasonlítások mértani közepe által adott súlyozási...
Az IMEKO tagjai 25 különböző részterület konferenciáin mutatják be tudományos eredményeiket, évről évre. A részterületek (TC-k, Technical Committee-k) maguk döntik el, hogy mikor és hol rendezik meg éves konferenciájukat, kivéve a háromévente megrendezett világkonferenciát.
A HUN-REN SZTAKI 2023. szeptember 29-én (pénteken) tíz programmal várja a Kutatók Éjszakája látogatóit. A látogatók bejárhatják az intézet Innovációs és Demonstrációs Terét, ahol robotokkal, autonóm térképezéssel és navigációval, mesterséges intelligenciával, az öregedéskutatás eredményeivel találkozhatnak. A Kutatók Éjszakája alkalmából a HUN-REN SZTAKI saját hardvertörténeti kiállításán a látogatók exkluzív, hang- és képtárolással, -alkotással kapcsolatos tárlatvezetéseken vehetnek részt.

SZTAKI által koordinált Nemzeti Laboratóriumok

Események

Previous

2023. október

Következő
H K Sze Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Az összes eseményhez

Szolgáltatások

Szolgáltatások

Az ApertusVR egy MIT licenszű, nyílt forráskódú, platform és független programozói könyvtár, mely új megközelítésben teszi lehetővé a virtuális és kiterjesztett valóság integrálását a különböző ipari alkalmazásokba.
Testreszabott megoldásokat nyújtunk rugalmas, költséghatékony termelési és elosztó hálózatok tervezéséhez és működtetéséhez.
Pályázatmenedzsment a megfelelő beszállítók megtalálására, az egyedi igények szerinti szoftver eszközök fejlesztése, a megfelelő IT megoldások és tervezési technológiák megtalálása.
Több szempontú termeléstervezés és -ütemezés, szaktanácsadás, eseményorientált szimulációs modellezés, egyedi döntéstámogató szoftverek fejlesztése.
Konzultációs feladatok, mikro-fejlesztések és workshopok a reaktív programozás területén, illetve specifikusan RxJava és kapcsolódó könyvtárakkal/technológiákkal kapcsolatban.
Okostelefonokon vagy tableteken futó, offline alkalmazások, amelyek a mai kornak és trendeknek az élet sokféle területén képes megfelelni.
Egyedi és generikus multimédia tananyagok fejlesztése, azok helyszíni telepítése és konfigurálása.
A szolgáltatás olyan komplex tanácsadói tevékenységet foglal magában, amely végigkíséri a felhő infrastruktúra létrehozásának minden lépését a kezdeti koncepció felvázolásától a megépített infrastruktúra beüzemeléséig és használatának valamint üzemeltetésének oktatásáig.
Adattisztító megoldásaink nyílt szabványú, újrafelhasználható transzformációs műveletekre épülnek: a valódi érték az itt leképzett üzleti, iparági tudásban rejlik.

Projektek

Intézetünk erős és célzott alapkutatási tevékenységre támaszkodva, széleskörű hazai és nemzetközi együttműködések keretében hoz létre új eredményeket, és támogatja azok alkalmazását a gazdaság és a társadalom fenntartható fejlődésének érdekében, ugyanakkor segít megőrizni és fejleszteni a magyar tudományos-műszaki kultúrát is.

Egy web alapú polyp atlasz és a hozzá tartozó számítogépes algoritmus egy meglévő endoszkópos képrögzítő programcsomagba integrálva segít a polyp szövettani természetét valós időben megjósolni.

A projekt termelési és logisztikai hálózatok új modelljeinek és működtető rendszerének kifejlesztését célozza.

A projekt az európai gyártás rugalmasabbá, hatékonyabbá és biztonságosabbá tételét tűzte ki maga elé célul. Legfőbb újítása a munkás és a robot közös térbe helyezése.