Sikeresen lezajlott az első HunCERTalks meetup a HUN-REN SZTAKI-ban
A kiberbiztonsági meetup témája a személyes adatok, képek illegális felhasználása volt. Az ISZT és a HunCERT társszervezésében zajlott rendezvényen a HUN-REN SZTAKI és a HunCERT, a MOL, a HUN-REN TKI, a Forpsi és az Aruba Cloud, valamint az NMHH szakértői is előadtak.
Rigó Ernő, a HUN-REN SZTAKI Hálózatbiztonsági és Internet Technológiák Osztályának vezetője az elmúlt évek nagy port kavart visszaéléseiről beszélt, gyakorlati példákon demonstrálva, hogy milyen kreatívan tudnak felhasználni a csalók látszólag olyan ártatlan nyilvános tartalmakat, mint egy sajtófotó vagy egy Facebook-profil.
Kolbert András, a MOL-csoport kiberbiztonsági tudatossági specialistája öt olyan pontot vázolt fel, amelyek mentén javítani lehetne az általános felhasználói tudatosságot, kiemelve, hogy a szakértőknek a felhasználók felé kell toleránsabbaknak lenniük, utóbbiaknak pedig a saját szintjükre tervezett oktatások lennének szükségesek.
Mezei Kitti, a HUN-REN TK és a MILAB jogásza a kiberbiztonsági és -védelmi szabályozás jelenlegi helyzetéről beszélt, kitérve a viszonylag részletes jogi háttér gyakorlati nehézségeire, illetve megannyi félreértésre, például, hogy a GDPR nem kizárólag cégek, de magánszemélyek esetében is értelmezhető.
Vargáné Parrag Jolán, a Forpsi és az Aruba Cloud képviselet-vezetője szolgáltatói oldalról hozott eljárási példákat arról, hogyan lehet együttműködni hatóságokkal, és milyen megoldások vannak arra, hogy az esetleges illegális vagy szürke tartalmakat magukba foglaló doméneket szanckionáljuk.
Csalár Dorina, az NMHH Internet Hotline osztályvezetője arról adott elő, hogy milyen gyakorlati lépéseket tehetnek az áldozatokért, illetve bemutatta, hogy milyen témákban keresik őket az online visszaélések áldozati. Kiemelte, hogy a meetup apropóját adó Motherless-ügyben is voltak eredményeik.
Az eseményről készült fotókat a HUN-REN SZTAKI Facebook-oldalán lehet megtekinteni, ide kattintva. A HunCERTalks februárban folytatódik.