2026. június 8.
A HUN-REN SZTAKI kutatói is részt vettek a 2026-os Networkshop konferencián, a Hungarnet-díjat is az intézet munkatársa kapta
Az Elosztott Rendszerek Osztály (DSD), valamint a Hálózatbiztonsági és Internet Technológiák Osztály (HBIT) munkatársai szakmai előadásokat tartottak a 2026. március 31. és április 2. között, a Debreceni Egyetemen megrendezett eseményen. Ezen felül az Akadályok Nélkül című érzékenyítő program keretén belül a HBIT munkatársai a látássérültek mindennapjait is bemutatták a látogatóknak – többek között vakvezető kutyával lehetett sétálni, illetve a Braille-írással ismerkedni. A Hungarnet-díjat a Párhuzamos és Elosztott Rendszerek Kutatólaboratórium kutatója, Máray Tamás kapta.